Kurs maturalny z matematyki

Dlaczego "WYNIK"?

logo szkoła matematyki wynik

Z zamiarem założenia własnej szkoły matematyki chodziłem już dłuższy czas W trakcie przygotowywania uczniów do matury doszedłem do wniosku że większość z nich na początku nie skupiała w 100% na całkowicie dobrze wykonanych zadaniach, a interesował ich jedynie sposób na ich wykonanie. Jest to niestety trochę błędne podejście, gdyż w życiu najważniejszy zawsze jest rezultat/wynik. Przepis na ciasto nic nam nie da jeśli nie będziemy w stanie go zrealizować. Z matematyką jest podobnie rozwiązanie które nie prowadzi do poprawnego wyniku jest bezcelowe, dlatego też postanowiłem nazwać ją “WYNIK”.

W skrócie o naszych kursach:

Dopasowanie

Małe grupy

brak schematów zadań

Merytoryczność

Zrozumienie zagadnień

Skuteczność

indywidualnośc

Zaangażowanie

gwarancja sukcesu

o sposobie prowadzenia zajęć:

Kurs maturalny z matematyki składa się z cotygodniowych spotkań. Jedno spotkanie trwa 2 godziny zegarowe i odbywa się cyklicznie co tydzień. Odbywają się one w małych grupach tak aby każdy w dowolnym momencie mógł zadań pytanie. Są one bardzo ważne, gdyż świadczą o tym że uczeń analizuje omawiane zagadnienia i stara je się zrozumieć. Część zajęć jest prowadzona w formie dialogu i analizy nietypowych pytań, których nie usłyszysz na lekcjach matematyki w szkole. Oczywiście omówione zostaną również “maturalne pewniaki” na których strata punktów świadczy o nieprzygotowaniu się do matury. Grupy składają się z maksymalnie 6 osób.

Po każdych zajęciach zostawiam uczniom do wykonania zadania związane tematycznie z omawianymi zagadnieniami. Jak również arkusze egzaminacyjne w późniejszym etapie zajęć. Jest to niezbędne do osiągnięcia wysokiego wyniku na maturze. Wynika to z faktu, że w trakcie pracy własnej samodzielnie zmierzasz się z zadaniami i na jaw wychodzi co nie jest dla Ciebie jeszcze zrozumiałe.

W trakcie trwania zajęć indywidualnych i kursów maturalnych kładę duży nacisk, aby wykształcić u uczniów właściwy tok rozumowania matematycznego, a nie wykucia się wszystkich możliwych typów zadań.

Każde spotkanie składa się z następujących części:

– części wykładowej: przypomnienie już omówionych zagadnień w szkole. Nie jest ona prowadzona w formie monologu, a bardziej dialogu z uczniami. Ma ona na celu przypomnienie i utrwalenie niezbędnego materiału teoretycznego, który jest niezbędny do prawidłowego rozwiązywania zadań. 
– omówienia zadań, które były pozostawione do pracy własnej. Po każdym zajęciach uczniowie otrzymują zestaw zadań, które mają na celu utrwalenie pojęć i tematów omówionych na zajęciach. Na samym początku będą to głównie zestawy tematyczne, a z czasem dołączą do nich również arkusze maturalne.
– wspólna analiza zadań trudnych i typowych: tu również nie jest to po prostu napisanie rozwiązania na tablicy, a dyskusja na jego temat, zwrócenie uwagi na ważne zagadnienia i typowe elementy występujące na maturze.
– pytania i uwagi końcowe: oczywiście pytania można zadawać całe zajęcia, aczkolwiek zawsze na końcu warto rozwiać ostatnie wątpliwości, które mogłyby pozostać po zajęciach. Niekiedy warto zadań nawet te z pozoru głupie pytania, gdyż mogą mocno wpłynąć na ogólne zrozumienie tematu.

Dowiedź się więcej o programie kursu:

Koszt zajęć:

Poziom podstawowy: 25 zł/h (Spotkanie 50 zł)

Poziom Rozszerzony: 30 zł/h (Spotkanie 60 zł)

Terminy dostępnych spotkań sprawdź w naszym kalendarzu 🙂

W razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu telefonicznego 🙂

KONTAKT

Maciej Suliński

tel. 886 381 427

ul. Morska 171a

81-222 Gdynia

Szkoła matematyki "WYNIK" - 2020